Sedir Adası ve Kleopatra Plajı

Efsaneye göre Roma imparatoru Antonius, evlenme teklifini kabul eden Kleopatra’ya coşkusunu ve sevincini belli etmek için; her bir tanesi aynı büyüklükte olan altın rengi kumları; Mısır’dan altmış adet büyük gemi ile bu koya getirtmiş. Günümüzde; hiçbir kıyıda benzeri olmayan bu kumlar sayesinde koruma altına alınan bu plajda denize terlikle girmek yasak. Sodalı suda kendiliğinden çoğalması ve ateşte yanabiliyor olması yönünden de ilgi odağı olmayı hala sürdürüyor burası. 

Diğer bir adı Sedir (Kedreai) adası olan bu adaya ikinci adı ise, antik çağlarda verilmiş verilmiş. Uzun bir ömrü temsil eden sedir ağaçları; antik dönemde bu plajın etrafını sararmış. Günümüze bakacak olursak; sedirler yerini zeytin ağaçlarına bırakmış. 

Tüm bu efsaneler ve dönüşümlerin ardından; Sedir adası hala popülerliğini sürdürüyor.  Berrak suları ve altın renkli eşsiz kumları görülmeye değer. Dünya üzerinde sadece iki bölgede bulunduğu rivayet edilen bu kumlar ile vücudunuza Pelin’i yapabilirsiniz. Zeytin ağaçlarının arasından yürüyerek antik tiyatroyu ziyaret edebilir ve manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. 

Eğer kalabalıktan pek hoşlanmıyorsanız; sabah 11:00 öncesinde sakinliğin keyfini çıkarabilirsiniz. Öğleden sonrası için de Apollon Tapınağını gezerek gününüzü tatlandırabilirsiniz.

HEMEN ARA WhatsApp