TekneTatili.com

Gizlilik Politikası

TekneTatili.com, Kaptanlı Tekne sahipleri ve Tekne kiralamak isteyen kiracılar arasında köprü vazifesi gören bir platformdur. TekneTatili.com reşit gerçek kişiler ile yetkili tüzel kişiler tarafından kullanılabilir. İlgili şartlara uygun olmadığınız durumlarda, TekneTatili.com’u kullanmanıza izin verilmez.
Hizmet Sağlayıcı (TekneTatili.com) , Tekne sahipleri ve kiracılara, üye olarak siteyi kullanmak ve site aracılığıyla işbu sözleşmede belirtilen hizmetlerden yararlanmak konusunda münhasır olmayan, devredilemeyen ve geri alınamayan bir izin sağlamak suretiyle sitede bulunan ve bu şartlar - koşullara tabi olan hizmetleri sunar.
Şartlar- koşulları okuyup anladığınız ve hizmetler ile beraber tüm içeriklere erişimlerinizi düzenler, üyeler- potansiyel üyeler ile hizmet sağlayıcı arasında yer alan hukuki, bağlayıcı anlaşma düzenlenmektedir. Siteyi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yazılı tüm hususları tamamen anlamış ve kabul etmiş sayılırsınız. TekneTatili.com sitenin sahibi sıfatıyla site içinde yer alan bütün ürün ve hizmeti, bilgi ve malzemeyi önceden haber vermeksizin değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Üye – potansiyel üyeler, şartlar- koşulların en güncel haline https://TekneTatili.com/ adresinden ulaşabilirler.
Tekne sahipleri ve kiracılar arasındaki ödeme işlemleri, hizmet sağlayıcının anlaşmış olduğu ödeme sistemleri firması iyzico aracılığıyla gerçekleştirilir. İyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş veri sorumlusu sıfatına haiz olup, TekneTatili.com için tedarikçimiz konumunda yer almaktadır. İyzico sanal pos sistemlerinde, güvenli ve hızlı ödeme sistemlerindendir. Güncel ve detaylı bilgilere, https://www.iyzico.com/ adresinden erişebilirsiniz.
Tekne sahibi ve kiracı arasında, rezarvasyon gerçekleştirilmesi ve sonrasında Teknenin kullanılması durumunda, işbu kullanım ile ilgili hukuki ilişki Tekne sahibi ile kiracı arasında kurulur. Hizmet sağlayıcının, bahsi geçen hukuki ilişkinin tarafı olmayıp, sorumluluğu söz konusu değildir.
TekneTatili.com’dan faydalanabilmek için, 18 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Reşitlik sınırı olan 18 yaş, Tekne sahibi yada kiracı olmak için de transferbulucu açısından bağlayıcıdır.
TekneTatili.com olarak, üçüncü kişilerin davranışlardan herhangi bir sorumluluğu kabul etmemekte olup, sorumlu tutulmamız mümkün değildir.


Sitede veya siteden bağlantı yoluyla ulaşılan herhangi bir internet sitesinde yer alan bilgi ve içeriklerin kullanımından kaynaklanacak tüm zararlardan ve/veya masraflardan dolayı TekneTatili.com asla sorumluluğa sahip değildir.
İşbu kullanım şartlarının ihlali, haksız fiil, ihmal veya diğer sebepler neticesinde, iletişimin veya ilgili işlemin kesintiye uğraması, gecikmesi, hata, ihmal, silinme, kayıp, bilgisayar virüsü, iletişim hatası, hırsızlık, imha veya izinsiz olarak kayıtlara girilmesi, değiştirilmesi veya kullanılması hususunda ve durumunda TekneTatili.com herhangi bir sorumluluk kabul etmez.
Yayınlanan içeriğin kesintisinden, gecikmesinden veya hatalı olmasından ve bunların yol açabileceği zararlardan dolayı da hizmet sağlayıcının hiçbir şekilde sorumluluğu bulunmamaktadır.
ÜYELİK
Üyelik sözleşmesini tamamlamanız ile kendinize ait açılacak teknik ve siber güvenlik açısından güvenli bir kullanıcı hesabı aracılığıyla sizlere daha verimli hizmet vermeyi amaçlamaktayız. Üye olma adımlarını tamamlayarak, kayıt oluşturabilirsiniz. “Üye Ol” tercihini tamamlamanız ile işbu sözleşme yürürlüğe girecektir. Sözleşmenin yürürlüğe girmesini takiben, yapacağınız her türlü eylemlerden kullanıcı sıfatıyla sorumluluğunuz doğacaktır. Üye, hizmetlerden faydalanmaya başladığı andan itibaren işbu sözleşmenin bütün şartlarını kabul etmiş sayılacağını ve bu şartların kendisi için bağlayıcı olacağını kabul eder.
Tekne sahipleri kendisi yada kendi nam ve hesabına çalışan kişi yada kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilen, TekneTatili.com’a ilişkin tüm ilişkilere ve sair konulara dair gerçekleştirilen işlem, davranış, fiil, aktivite veya aksiyonlardan sorumludur. TekneTatili.com’a bildirilen e-mail adresine gerçekleştirilen bildirimler ile direkt site arayüzü ile yapılan bildirimler Tekne sahibine yapılmış sayılır. TekneTatili.com adresinde, Tekne sahibi adına kayıtlı olan e-mail adresinden Tekne sahibi sorumludur ve e-mail yoluyla yapılan bütün iletişim Tekne sahibi açısından bağlayıcıdır.
İLAN
Tekne sahipleri Teknelerini internet sitesine yüklerken, Teknelerin sahibi olduklarını ve fiilen var olduklarını kanıtlamak zorundadırlar. Site temsilcileri tarafından istenilecek Tekne ruhsatı, poliçesi , bağlı bulunduğu odalardan alınacak faaliyet belgelerini ve gerekli görülen diğer evrakları sağlamak zorundadırlar.

Yanlızca Tekne sahibi pozisyonunda olan bir üye ilan oluşturabilir. İlan oluşturan üyeler ilanı verilecek ve Tekne ve/veya ilgili web sitesi hakkında açıklama, fotoğraflar, konum, büyüklük, özellikler, mürettebat, sahiplik belgeleri, Tekne’nin müsaitliği, fiyat, iptal politikası, ilgili kurallar ve parasal koşullar da dahil olmak üzere çeşitli bilgiler sunmak zorundadır. Bir İlan’ın yayınlanmasından önce Hizmet Sağlayıcı bu İlan’ı kendi serbest takdirine göre onaylamalıdır, Hizmet Sağlayıcı’nın onaylamadığı İlan’lar Site üzerinde yayınlanmaz.

Birden fazla TekneTatili.com profili oluşturulması durumunda, kayıt esnasında ya da daha sonra sunulan bütün bilgilerin yanlış, hileli, güncel olmayan ya da eksik olduğu kanıtlanırsa hizmet sağlayıcı askıya alma ya da sonlandırma hakkını saklı tutar.
Üyelerin işlem bilgi güvenliği ve şifrelerini güvende tutmaları kendilerine aittir.TekneTatili.com hesabınıza sizin dışınızda izinsiz kullanımını halinde hizmet sağlayıcıya en geç 4 saat içerisinde bu durumu bildireceğinizi kabul edersiniz. Ulusal veri koruma otoritemiz Kişisel Verileri Koruma Kurumu ilke ve kararları ile 6698 Sayılı Kişisel Verileri Koruma Kanunundan hareketle, veri ihlal bildirimini gerçekleştirmekle mükellefiz.
Tekne sahipleri olarak yayınladığınız tüm ilanlar ve bunlara bağlı içeriklern doğruluğundan sorumlu bulunduğunuzu onaylar ve kabul edersiniz. TekneTatili.com Tekne sahiplerinin uygulanabilir herhangi bir yasa, kural ve düzenlemeye uygunluğundan sorumlu değildir. Hizmet sağlayıcı dilediği zaman ve önceden haber vermeksizin, tamamen kendi serbest iradesine bağlı olarak herhangi bir ilana erişimi kaldırma ya da engelleme hakkını saklı tutar.


Üye, TekneTatili.com’a Teknenin sahibi olduğunu ya da Teknenin kiralama hakkına sahip olduğunu doğrulayan belgeleri ve Teknenin kiralanmasına ilişkin tüm ilgili kanuni düzenlemeler tarafından şart koşulan tüm sigorta, lisans, izin ve sair belgeleri sunar.
Üye, ilanı hazırlarken TekneTatili.com’a ilgili hizmeti sağlamak için kanun tarafından şart koşulan tüm sigorta, lisans, izin ve sair belgeleri sunar.
Tekne sahipleri, TekneTatili.com’a ve kiracılara aşağıda yer alan düzenlemeleri taahhüt eder ve üstlenir:
Tekne sahipleri, Tekne ve söz konusu ilanın kanuni kullanım hakkını elinde bulunduran sahibidir ve/veya Tekneyi kullanmak, kiralamak ve ilan sunmak konusunda hukuka uygun şekilde yetkilendirilmiştir ve/veya Teknenin kullanımı ve kiralanması ile ilanın oluşturulmasına ilişkin koşulsuz bir hak elde etmiştir.
Tekne sahipleri, Teknenin kiralanması için gereken tüm lisans, izin, sigorta ve herhangi diğer gereklilikleri edinmiştir ve bu lisans, izin ve sigortalar kullanım sırasında, kullanım şartları sözleşmesi hükümünde olduğu zaman zarfında ve ayrıca kiralama süresi boyunca yürürlükte kalmaya devam edecektir. Öyle ki, sürelerin dolması neticesiyle tarafların uğrayacağı tüm zararlardan Tekne sahipleri sorumludur.


Tekne sahipleri tarafından siteye yüklenen Tekneye ilişkin tüm fotoğraf, video, resim, çizim, kroki, harita, grafik, logo, imaj vb. aittir. Tekne sahiplerinin bu yüklemlerine ilişkin bilgiler doğru ve gerçektir. Yüklenen tüm içeriklerin doğruluğu ve güncelliğinden Tekne sahipleri sorumludur. Öyle ki, tadilat ya da ürün değişiminde olunması halinde bile siteye güncel bilgi ve içerikleri sağlamakla mükelleftir.TekneTatili.com’un Tekne sahiplerinin yapmış olduğu bu hatalı işlemlerden bir kusuru bulunmamakta olup, bir zararın doğması durumunda Tekne sahiplerine rücu hakkı saklıdır.
Tekne sahipleri, kullanım şartlarına ya da uygulamadaki mevzuatlara aykırı davranırsa hizmet sağlayıcı Tekne sahiplerine hizmet sunmayı askıya alabilir ya da durdurabilir.
Tekne sahipleri, Teknelerinin müsaitlik ve fiyatlarını ayarlamak, şart ve koşullarını yayınlamak, yaklaşan rezervasyonları yönetmek, sitenin üyeleri ile iletişime geçmek, rezervasyon talebi almak, özel teklif vererek revize fiyat ve diğer şartlar yollamak, ödeme almak üzere opsiyon vermek, hizmetleri karşılığında yorum almak ve diğer birçok konuda, bu kullanım şartlarına tabi olarak serbesttir.


6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunu’ndan hareketle, kişisel veri paylaşımı yasaktır. TekneTatili.com ilgili taraflar arasında paylaşılan herhangi bir tür kişisel veri paylaşımını tespit ettiği takdirde, hesabı askıya alma, sonlandırma ya da devre dışı bırakma hakkına sahiptir.
Tekne sahipleri sitede paylaşılan fiyat, müsaitlik ve diğer tüm bilgileri doğru ve güncel tutmak hususunda sorumludurlar. Hizmet sağlayıcı sadec Tekne sahipleri ile kiracılar arasındaki iletişim kurulmasından sorumludur. Tekne sahipleri, sitede yayınladığı ilanlarda gösterilen tüm bilgilerin doğruluğu, tamlığı ve gerçekliği konusunda TekneTatili.com’a ve üyelere karşı sürekli sorumludur. Hizmet sağlayıcının tek yükümlülüğü, ilgili ilanda gösterilen Teknenin kiralanması amacıyla kiracı ve Tekne sahipleri statüsündeki ilgili üyelerin bir araya gelmesi noktasında simsarlık etmektir.
Teknenin rezerve edilmesinde tarafların anlaşması durumunda, taraflar arasında işbu kullanım şartları çerçevesinde bir mesafeli satış sözleşmesi kurulmuş sayılır. İşbu mesafeli satış sözleşmesinin tarafları, kiracı ve Tekne sahipleridir.
Tüm üyeler, hesapları aracılığıyla ile yapılan herhangi bir işlem, davranış, fiil, aktivite veya aksiyon nedeniyle TekneTatili.com’un herhangi bir zarara uğraması durumunda, söz konusu zararı uyarı ve ihtara gerek kalmaksızın derhal tazminini sağlayacaklarını hizmet sağlayıcıya beyan ve taahhüt eder. Üçüncü kişiler tarafından yapılmış işlemlerden dolayı, üyenin tazmin yükümlülüğü ortadan kalkmaz.
Tekne sahipleri, üyeler ve kiracılar kasten kanuni ya da idari düzenleme ihlallerine sebep olmayacaktır. Tekne sahipleri, kiracılara hizmetlerini sunarken basiretli bir tacir gibi, makul özen ve beceri sergilenecektir.
Tekne sahipleri, ilanın içeriğindeki bütün bilgilerin doğruluğundan ve tamlığından sorumludur. İlan detayları Tekne sahiplerinin talebi üzerine TekneTatili.com tarafından da düzenlenebilir. Tüm bu düzenlemelerin nihai halinin doğruluğu ve bütünlüğünü kontrol etme sorumluluğu Tekne sahiplerine aittir. Söz konusu ilanlara ait rezarvasyon talebi yada rezarvasyon onaylanması durumunda, Tekne sahipleri tüm detaylarını kontrol eder. Söz konusu ilanda yer alan düzenlemelerin kiracıları yanlış yönlendirme durumu varsa, Tekne sahibi ilandaki ilgili açıklama bölümü ile birlikte ilgili sair bölüm ya da bölümlere gerekli bilgileri girmekle mükkelleftir. Tekne sahipleri basiretli tacir gibi, ilanın tüm detaylarını açıklar.


Tekne sahipleri, site üzerindeki tüm ilanların tüm içeriklerinden tek başına sorumlu olduğunu onaylar ve kabul eder. Tekne sahipleri, TekneTatili.com’a sitede yayınlanan ilanlarınıza v dair üye İçeriğinin sitede yayınlanmasına ilişkin geri alınamaz bir izin ve kullanım hakkı sağladığınızı kabul, beyan ve taahhüt edersiniz. İşbu izin ve kullanım hakkı, TekneTatili.com’un işinin tanıtımı için, hizmet sağlayıcının uygun bulması halinde, ilgili içerik ve üyeler tarafından verilmiş tüm diğer bilgilerin, 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu, 6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve diğer tüm sair kanunlarda yer alan düzenlemelere dayanarak üye – potansiyel üyelerden açık rızalarının alınması suretiyle kişisel verilere dair işlemlerin ve ticari elektronik ileti onayı ile beraber reklam ve diğer sair işlemlerin yapılmasına istinaden işlemler gerçekleştirilecektir.
Rezervasyon
Sitedeki ilanlara, kiracılar rezarvasyon talebi gönderebilir. Kiracının rezarvasyon talebine istinaden hizmet sağlayıcı Tekne sahiplerini e-mail, sms veya bildirim yolu ile ya da site üzerindennbilgilendirir.